Закажите обратный звонок

Мы Вам перезвоним в любое удобное для Вас время.
Пожалуйста оставте свои данные для связи.
Ваше имя **
Ваш Email
Ваш телефон **
Удобное время для звонка
  Позвоните мне
Подать заявку

Данные для заявки

Пройтите на страницу кредитных программ и подберите для себя удобную кредитную программу

Вы можете перейти на страницу конкретной кредитной программы:

Программа «Короткие деньги»

Программа «Универсальная»

Программа «Десяточка»

Программа «Проценты на нуле»

Программа «Все по два»

Программа «Комфортный кредит»


Кредитная программа:

Заявленная сумма: у.е.

Тело кредита: у.е.

Сумма на руки: у.е.

Срок кредитования: мес.

Годовая процентная ставка: %

Ежемесячная процентная ставка: %

С учётом программы лояльности

С учётом Спецпредложения

Выбрать схему погашения:

Заполняя форму, Вы автоматически даёте согласие на обработку Ваших персональных данных нашими специалистами, согласно текущему законодательству Украины

Желательный платеж
Платеж, который Вы желали- бы платить, исходя из Ваших возможностей
Не заполняйте, если Вас устраивает сумма платежа, расчитанная выше
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
Ваш ИНН
Электронная почта
Мобильный телефон
Область проживания
Город
Другой город
Вписывайте, если в списке не нашли название вашего населённого пункта
Источник доходов
Источники погашения кредита
Документы, подтверждающие доход
Если Вы имеете документы, подтверждающие доход, пожалуйста впишите здесь. Это существенно увеличивает шансы получения кредита
Действующие кредиты
Информация по действующим кредитам
Пожалуйста, впишите название кредитной организации или банка, сумму кредитования, ежемесячный платеж, дату погашения кредита, текущее тело кредита
Цель кредитования
Объект залога
Для залогового кредитования укажите, пожалуйста, объект залога
Описание залогового имущества
Если недвижимость: впишите город, адрес, (дом, квартиру), квадратуру
Если автотранспорт: впишите марку автомобиля, год выпуска, текущее состояние, пробег.
Если другое имущество: опишите имущество, место нахождения имущества, ваши имущественные права, состояние имущества.
Введите код проверки
Для смены символов нажмите на изображение
Главная :: Новости

Виконавчий збір не стягується після спливу строку на добровільне виконання рішення суду, якщо д/в не вчиняв виконавчі дії, а боржник пізніше добровільно виконав рішення суду (ВСУ у справі №6-785цс15 від 6 липня 2015р.)

Фабула судового акту: Бувають випадки, коли державний виконавець на виконання рішення суду відкрив виконавче провадження і боржник пропустив встановлений строк на добровільне виконання рішення суду. (від 7 до 15 діб). Може пройти місяць, два, три а д/в не проводить виконавчі дії, проте загрожує стягненням виконавчого збору. ВСУ прийшов до висновку, що право на стягнення виконавчого збору не виникає, якщо боржник добровільно виконав рішення суду після того, як минув строк на добровільне виконання і при цьому д/в не провів будь-яких примусових виконавчих дій, а тільки виніс постанову про відкриття виконавчого провадження та поставу про стягнення виконавчого збору.


Правова позиція ВСУ у справі №6-785цс15 від 6 липня 2015р.: Положеннями статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів – це сукупність дій органів і посадових осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів, які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Cтаттею 25 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження в якій вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального  підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Сплив строку, наданого для добровільного виконання рішення суду, сам по собі не є тією достатньою підставою, з якою законодавець пов’язує стягнення виконавчого збору з боржника. Виконавчий збір стягується на підставі постанови державного виконавця, якщо боржником в установлений для цього строк рішення добровільно не виконано, а державним виконавцем вчинено дії, спрямовані на примусове виконання.

Окрім того, положеннями частини третьої статті 27 зазначеного закону передбачено, що у разі отримання документального підтвердження про повне виконання рішення боржником до початку його примусового виконання державний виконавець закінчує виконавче провадження в порядку, встановленому цим законом. Виконавчий збір та витрати, пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій, у такому разі з боржника не стягуються.


Державний герб України


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


6 липня 2015 року                                                                                                м. Київ                          

Судова палата у цивільних справах

Верховного Суду України у складі:

Головуючого Романюка Я.М.,Суддів:Григор'євої Л.І., Лященко Н.П.,Сеніна Ю.Л., Гуменюка В.І.,Охрімчук Л.І.,Яреми А.Г.,    розглянувши в судовому засіданні справу за скаргою ОСОБА_8 на дії та бездіяльність головного державного виконавця Першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Пономарьова В.В. за заявою ОСОБА_8 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 квітня 2015 року ,


в с т а н о в и л а :

У вересні 2014 року ОСОБА_8 звернулась до суду зі скаргою на дії та бездіяльність головного державного виконавця Першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції (далі - Перший Малиновський відділ ДВС Одеського МУЮ) Пономарьова В.В., посилаючись на те, що внаслідок підготовки документів для вчинення правочину вона випадково дізналася про те, що державним виконавцем Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ  накладено арешт на все її майно. На думку заявника у зв'язку з порушенням вимог частини першої                    статті 31 Закону України «Про виконавче провадження» вона не була своєчасно повідомлена про відкриття виконавчого провадження і проведення виконавчих дій. Після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження від     25 лютого 2011 року звичайною поштою вона 21 квітня 2011 року сплатила заборгованість перед ОСОБА_10 в розмірі 43 589 грн. 41 коп. на розрахунковий рахунок Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ. У зв'язку з наведеним ОСОБА_8 вважає, що головним державним виконавцем першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьовим В.В. незаконно і необґрунтовано була винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 2 серпня 2011 року.

Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від                                        18 листопада 2014 року скаргу ОСОБА_8 задоволено частково. Визнано неправомірними дії головного державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьова В.В. щодо винесення постанови    від 2 серпня 2011 року про арешт майна боржника та оголошення заборони       на його відчуження, у неповідомленні боржника ОСОБА_8 про    винесення процесуальних документів по виконавчому провадженню від                                      25 лютого 2011 року. Визнано неправомірною бездіяльність головного державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьова В.В. щодо невинесення постанови про закриття виконавчого провадження від 25 лютого 2011 року. Скасовано постанову державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ                      Пономарьова В.В. про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 2 серпня 2011 року. У задоволенні решти скарги відмовлено.

Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 17 березня 2015 року ухвалу суду першої інстанції скасовано та постановлено ухвалу про відмову в задоволенні скарги ОСОБА_8  

Ухвалою судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 квітня 2015 року ОСОБА_8 відмовлено  у відкритті касаційного провадження.

У заяві про перегляд ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 квітня 2015 року                ОСОБА_8 просить скасувати ухвалу апеляційного суду Одеської області від 17 березня 2015 року, ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 квітня 2015 року та залишити в силі ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 18 листопада 2014 року, посилаючись на невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у  подібних правовідносинах норм матеріального права, а саме статті 25, частини третьої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження».

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у заяві доводи, судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що заява підлягає частковому задоволенню.

На підставі ст. 360-4 ЦПК України Верховний Суд України скасовує судове рішення у справі, яка переглядається з підстав невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права, якщо установить, що воно є незаконним.


У справі, яка переглядається, суд першої інстанції, задовольняючи частково вимоги скарги, виходив із того, що державним виконавцем було порушено вимоги Закону України «Про виконавче провадження», а саме  ОСОБА_8 не була своєчасно повідомлена про постанову про відкриття виконавчого провадження, оскільки постанова була направлена поштою звичайним листом, та згідно з відміткою на конверті надійшла на пошту лише                                          30 березня 2011 року, а тому боржник виконала її вимоги після фактичного отримання, а отже державний виконавець безпідставно виніс постанову про стягнення виконавчого збору з заявниці. Окрім того, виконавче провадження підлягало закінченню у зв'язку зі спливом строку для відповідного виду стягнення.

Суд апеляційної інстанції, з висновками якого погодився суд касаційної інстанції, скасовуючи ухвалу суду першої інстанції, виходив із того, що боржник ОСОБА_8 рішення суду про стягнення боргу виконала не в повному обсязі у зв'язку з не сплатою встановленого виконавчого збору, тому у державного виконавця були відсутні підстави для скасування вжитих заходів примусового виконання рішення.

У наданій для порівняння постанові Верховного Суду України від                   28 січня 2015 року Верховний Суд України виходив із того, що сплив строку, наданого для добровільного виконання рішення суду, сам по собі не є тією достатньою підставою, з якою законодавець пов'язує стягнення виконавчого збору з боржника. Виконавчий збір стягується на підставі постанови державного виконавця, якщо боржником в установлений для цього строк рішення добровільно не виконане, а держаним виконавцем вчинено дії, спрямовані на примусове виконання. Окрім того, частиною третьою статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі отримання документального підтвердження про повне виконання рішення боржником до початку його примусового виконання державний виконавець закінчує виконавче провадження в порядку, встановленому цим Законом. Виконавчий збір та витрати, пов'язані з організацією та проведенням виконавчих дій, у такому разі з боржника не стягуються.

Отже, наявна невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права, а саме                                    статті 25, частини третьої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження».

Усуваючи неправильне застосування судами зазначеної вище норми матеріального права, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України виходить із такого.

Судом встановлено,  що на примусовому виконанні у Першому Малиновському відділі ДВС Одеського МУЮ з 25 лютого 2011 року знаходилось виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-6081, виданого 21 лютого 2011 року Малиновським районним судом м. Одеси про стягнення з ОСОБА_8 на користь ОСОБА_10 грошової суми в розмірі 43 589 грн. 41 коп.

25 лютого 2011 року за заявою стягувача ОСОБА_10 про примусове виконання виконавчого листа, який був виданий 21 лютого 2011 року державним виконавцем Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, в якій боржнику було запропоновано добровільно виконати вимоги виконавчого документу в строк до 4 березня 2011 року та попереджено, що в разі невиконання рішення в наданий строк його виконання буде здійснено в примусовому порядку зі стягненням виконавчого збору в розмірі 10 % від суми стягнення та витрат, пов'язаних з проведенням виконавчих дій.

Постановою державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьова В.В. від 4 березня 2011 року стягнуто з боржника виконавчий збір в розмірі 4 358 грн. 94 коп.

Відповідно до копії меморіального ордеру від 21 квітня 2011 року ОСОБА_8 сплатила на рахунок першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ кошти у розмірі 43 589 грн. 41 коп., тобто виконала вимоги постанови головного державного виконавця першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьова В.В. про відкриття виконавчого провадження.

Грошова сума 43 589 грн. 41 коп., яку ОСОБА_8 сплатила                          21 квітня 2011 року, була розподілена наступним чином: стягувачу ОСОБА_10 - 39 577 грн. 32 коп. (при сумі боргу за рішенням суду                    43 589 грн. 41 коп.), витрати по провадженню 50 грн., виконавчий збір -                   3 962 грн. 09 коп.

У зв'язку з неповною сплатою суми боргу постановою від                                   2 серпня 2011 року було накладено арешт на майно ОСОБА_8 і заборонено здійснювати в межах стягнення його відчуження.

Положеннями статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів - це сукупність дій органів і посадових осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів, які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Статтею 25 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження в якій вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального  підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Сплив строку, наданого для добровільного виконання рішення суду, сам по собі не є тією достатньою підставою, з якою законодавець пов'язує стягнення виконавчого збору з боржника. Виконавчий збір стягується на підставі постанови державного виконавця, якщо боржником в установлений для цього строк рішення добровільно не виконано, а державним виконавцем вчинено дії, спрямовані на примусове виконання.

Окрім того, положеннями частини третьої статті 27 зазначеного закону передбачено, що у разі отримання документального підтвердження про повне виконання рішення боржником до початку його примусового виконання державний виконавець закінчує виконавче провадження в порядку, встановленому цим законом. Виконавчий збір та витрати, пов'язані з організацією та проведенням виконавчих дій, у такому разі з боржника не стягуються.

Як встановлено судом, постанова державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьова В.В. про стягнення з ОСОБА_8 виконавчого збору винесена до здійснення державним виконавцем заходів примусового виконання рішення, а саме винесення постанови про накладення арешту на майно боржника від 2 серпня 2011 року. Окрім того, боржником було виконано вимоги постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження щодо сплати боргу у повному обсязі     21 квітня 2011 року, тобто також до вчинення державним виконавцем дій, спрямованих на примусове виконання рішення.

Ураховуючи вищевикладене, можна дійти до висновку про безпідставне стягнення державним виконавцем першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ  Пономарьова В.В. виконавчого збору зі ОСОБА_8, про визнання неправомірними дії державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ Пономарьова В.В. щодо винесення постанови від 2 серпня 2011 року про накладення арешту на майно ОСОБА_8, заборону його відчуження, про неналежне повідомлення боржника ОСОБА_8        про винесення процесуальних документів по виконавчому провадженню від     25 лютого 2011 року, про визнання незаконною бездіяльності державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС Одеського МУЮ   Пономарьова В.В. щодо неприйняття постанови про закриття виконавчого провадження  у відповідності з вимогами статті 49 Закону України «Про виконавче провадження», а саме з підстав фактичного виконання рішення у відповідності з виконавчим документом виконавче провадження підлягає закінченню.

За таких обставин відповідно до ст. 360-4 ЦПК України рішення судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій необхідно скасувати та прийняти нове рішення про часткове задоволення скарги.

Керуючись пунктом 4 статті 355, пунктом 1 частини першої статті 360-3, частинами першою, другою статті 360-4 ЦПК України, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України

п о с т а н о в и л а :

Заяву ОСОБА_8 задовольнити частково.

Ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від                                        18 листопада 2014 року, ухвалу апеляційного суду Одеської області від                17 березня 2015 року та ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 квітня 2015 року скасувати та прийняти нове рішення.

Скаргу ОСОБА_8 на дії та бездіяльність посадових осіб першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії головного державного виконавця першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Пономарьова В.В., які полягають у винесенні постанови      від 2 серпня 2011 року № В-5/417 про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження; у неналежному повідомленні боржника ОСОБА_8 про винесення процесуальних документів по виконавчому провадженню від 25 лютого 2011 року № В-5/417.

Визнати неправомірною бездіяльність головного державного виконавця першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Пономарьова В.В., яка полягає у не винесені постанови про закриття виконавчого провадження від 25 лютого 2011 року           № В-5/417.

Скасувати постанову державного виконавця першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Пономарьова В.В. про арешт майна боржника та оголення заборони на його відчуження від 2 серпня 2011 року № В-5/417.

У задоволенні решти скарги відмовити.

Стягнути з Першого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції на користь ОСОБА_8 243 грн. 6 коп. понесених нею судових витрат.

Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 355 ЦПК України.


Головуючий Я.М. Романюк  Л.І. Григор'єва   В.І. Гуменюк Н.П. Лященко Л.І. Охрімчук Ю.Л. Сенін   А.Г. Ярема   

Система погашения кредита одинаковыми ежемесячными (аннуитетными) платежами

Система погашения кредита разными платежами, при которой ежемесячная сумма к уплате изменяется из месяца в месяц в сторону снижения, при этом первый платеж будет максимальным

Система погашения, при которой первые месяцы (либо весь период кредитования) по кредиту уплачиваются только проценты, выплачивая тело кредита в конце срока кредитования